9:30

Team manager meeting

Friday 30.8. 2019

   

11:00

Start of races

     

50

Sprint Men Elite+U23

200m qualification

Qualification first 16

11:00

13

Omnium M Junior

Scratch 7,5 km

omnium I.

11:50

35

Sprint Men Elite+U23

1/16 final

8x2

12:03

17

U15 M

Points race 45 á 5

omnium I.

12:38

18

Omnium M Elite+U23

Scratch 10km

omnium I.

12:50

16

Sprint Men Elite+U23

¼ final 1.heat

4x2

13:08

16

Sprint Men Elite+U23

¼ final 2.heat

4x2

13:24

15

Omnium M Junior

Tempo race 7,5 km

omnium II.

13:40

10

Sprint Men Elite+U23

¼ finaldecider

If required

13:55

18

Scratch W Elite+U23+Jun

10 km

Final

14:05

10

Scratch W Elite+U23+Jun

 

Award Ceremonies

14:23

18

Omnium M Elite+U23

Temporace 10km

omnium II.

14:33

15

U17 W + U15 W

Points race 45 á 5

omnium I.

14:51

20

U17 M

Points race 55 á 5

omnium I.

15:16

20

Break

   

15:36

10

Sprint Men Elite+U23

½  final 1.heat

2x2

15:56

20

Omnium M Junior

Elimination

omnium III.

16:06

10

Sprint Men Elite+U23

½  final 2.heat

2x2

16:26

25

Points Race W Elite+U23+Jun

70 á 7

Final

16:36

10

Points Race W Elite+U23+Jun

 

Award Ceremonies

17:01

6

Sprint Men Elite+U23

½ final decider

If required

17:11

25

Omnium M Elite+U23

Elimination

omnium III.

17:17

20

accompanying program

??

 

17:42

10

Sprint Men+U23

Final 1. 3-4, 1-2

2x2

18:02

33

Omnium M Junior

Points race 20km

omnium IV. (70 á 7)

18:12

10

Omnium M Junior

 

Award Ceremonies

18:45

10

Sprint Men+U23

Final 2. 3-4, 1-2

2x2

18:55

35

Madison W Elite+U23+Jun

80 á 10

Final

19:05

10

Madison

 

Award Ceremonies

19:40

10

Sprint Men+U23

Final decider

If required

19:50

10

Sprint Men+U24

 

Award Ceremonies

20:00

35

Omnium M Elite+U23

Points race 25km

Omnium IV. (84 á 7)

20:10

10

Omnium M Elite+U23

 

Award Ceremonies

20:45

 

Ends approximately at

   

21:00

 

12:00

Start of races

Saturday 31.8. 2019

   

18

U15 M

Elimination

omnium II.

12:00

15

Omnium W Elite+U23+Jun

Scratch 7,5 km

omnium I.

12:18

12

Junior M

scratch 25 rd

final

12:33

10

Junior M

scratch

Award Ceremonies

12:40

15

U17 W + U15 M

Elimination

omnium II.

12:50

20

U17 M

Elimination

omnium II.

13:05

10

U15 W + U15 M

omnium

Award Ceremonies

13:25

10

U17 W + U15 M

omnium

Award Ceremonies

13:35

20

Omnium W Elite+U23+Jun

Temporace 7,5km

omnium II.

13:45

25

Scratch M Elite

15km

final

14:05

10

Scratch M Elite

 

Award Ceremonies

14:30

25

Keirin M Elite+U23

1. round

3x5-7 best 2 to ½ final

14:40

30

Points race M junior

70 á7

final

15:05

10

Points race M junior

 

Award Ceremonies

15:35

13

Keirin M Elite+U23

repechages

2x5-7 best 3 to ½ final

15:45

22

Omnium W Elite+U23+Jun

Elimination

omnium III.

15:58

40

Points race M Elite+U23

96 á 8

final

16:20

10

Points race M Elite+U23

 

Award Ceremonies

17:00

30

accompanying program

Premier hraje a zpívá s dětmi

 

17:10

30

Junior M

madison 80 á 10

final

17:40

10

Junior M

 

Award Ceremonies

18:10

12

Keirin M Elite+U23

½ final

2x6

18:20

30

Omnium W Elite+U23

Pointsrace 20km

Omnium IV. (70 á 7)

18:32

10

Omnium W Elite+U24

Pointsrace 20km

Award Ceremonies

19:02

6

Keirin M Elite+U23

Final 7-12

 

19:12

6

Keirin M Elite+U23

Final 1-6

 

19:18

40

Madison M Elite+U23

100rd á 10

Final

19:24

10

Keirin M Elite+U23

 

Award Ceremonies

20:04

10

Madison M Elite+U23

 

Award Ceremonies

20:14

 

Ends approximately at

   

20:24

 

After Párty pro všechny - se skupinou Premier!

   

20:30